Wybory Samorządowe 2014

16 listopada 2014 r. odbyły się wybory do rad wszystkich szczebli samorządu oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
W gminie Jarocin wójt został wybrany już w I turze głosowania. Został nim Zbigniew Walczak – dotychczasowy wójt od 1998 r.
Poniżej wyniki wyborów w zestawieniu tabelarycznym:

LISTA RADNYCH W KADENCJI 2014-2018 W GMINIE JAROCIN

Lp.

Nazwisko radnego

Miejscowość

Ilość głosów

1

GARBACZ HENRYK

Domostawa

73

2

PACHOLEC ROBERT

Domostawa

54

3

PIERÓG BOGUSŁAW

Golce

85

4

WOŁOSZYN JOLANTA

Jarocin

114

5

MAŁEK PAWEŁ

Jarocin

83

6

ŻAK DARIUSZ

Jarocin

77

7

ISKRA BOGUSŁAW

Katy

98

8

SIEMBIDA JAN

Majdan Golczański

59

9

TĘCZA DANUTA

Majdan Golczański

69

10

PODPORA DAMIAN

Mostki

39

11

SROKA JAN

Mostki

85

12

TOMECKI KRZYSZTOF

Szwedy

73

13

TOMECKI GRZEGORZ

Szyperki

101

14

OLSZÓWKA ANIELA

Zdziary

61

15

SMUTEK BOGUSŁAWA

Zdziary

58

  WYBORY WÓJTA 16.11.2014 R.

Lp.

Nazwisko Kandydata

Obwód

Ilość głosów

%

1

Walczak Zbigniew

Domostawa

189

 

 

 

Golce

78

 

 

 

Jarocin

301

 

 

 

Majdan Golcz.

90

 

 

 

Mostki

153

 

 

 

Szyperki

154

 

 

 

Zdziary

162

 

 

OGÓŁEM

1127

51,6

2

Domaradzki Paweł

Domostawa

11

 

 

 

Golce

46

 

 

 

Jarocin

83

 

 

 

Majdan Golcz.

108

 

 

 

Mostki

55

 

 

 

Szyperki

14

 

 

 

Zdziary

13

 

 

 

Ogółem

330

15,1

3.

Cieśla Jacek

Domostawa

268

 

 

 

Golce

35

 

 

 

Jarocin

124

 

 

 

Majdan Golcz.

75

 

 

 

Mostki

85

 

 

 

Szyperki

31

 

 

 

Zdziary

109

 

 

 

Ogółem:

727

33,28

 

 

 

2184

100%

WYNIKI WYBORÓW NA RADNYCH Rady Gminy w Jarocinie 2014-2018

LP.

Miejscowość

Nazwisko kandydata

Ilość otrzymanych głosów

Uwagi

1

Domostawa I

WOŚ Zbigniew

47

 

 

 

PACHOLEC ROBERT

54

 

 

 

Kiełb Zofia

37

 

 

Domostawa II

Szczepanek Dorota

21

 

 

 

GARBACZ HENRYK

73

 

 

 

Bielak Katarzyna

40

 

2

Golce

Koza Zygmunt

62

 

 

 

PIERÓG BOGUSŁAW

85

 

 

 

Kiszka Jerzy

11

 

3

Jarocin I

MAŁEK PAWEŁ

83

 

 

 

Oleksak Antoni

72

 

 

Jarocin II

Bąk Kazimierz

83

 

 

 

WOŁOSZYN JOLANTA

114

 

 

Jarocin III

Szulikowski Szczepan

37

 

 

 

ŻAK DARIUSZ

77

 

 

 

Dziurdź Mieczysław

32

 

4

Katy

ISKRA BOGUSŁAW

98

 

 

 

Startek Zbigniew

52

 

5

Majdan Golcz. I

Lach Jan

20

 

 

 

SIEMBIDA JAN

59

 

 

 

Malec Danuta

48

 

 

Majd. Golcz. II

TĘCZA DANUTA

69

 

 

 

Siembida Ryszard

40

 

 

 

Kałuski Jan

33

 

6

Mostki I

PODPORA DAMIAN

39

 

 

 

Mińko Dorota

20

 

 

 

Krajewski Sławomir

37

 

 

 

Flis Andrzej

16

 

 

 

Małek Zygmunt

25

 

 

Mostki II

Pawłowski Mieczysław

67

 

 

 

SROKA JAN

85

 

7

Szwedy

Gorczyca Waldemar

25

 

 

 

Tomecki Krzysztof

73

 

8

Szyperki

TOMECKI GRZEGORZ

101

 

 

 

KURZYNA Zdzisław

92

 

9

ZDZIARY I

Paleń Jerzy

58

 

 

 

OLSZÓWKA ANIELA

61

 

 

Zdziary II

SMUTEK BOGUSŁAWA

58

 

 

 

Kobylarz Jerzy

48

 

 

  Wybory do rady powiatu niżańskiego Okręg nr 2 - Jarocin-Ulanów  - 2014
  OKREG NR 2 Jarocin   Ulanów  
  Lp.-Kandydat Jarocin Domostawa Katy Golce Majdan Golcz. Mostki Szyperki Zdziary Razem Ulanów Wólka Tanewska Huta Deręgowska Dąbrówka Kurzyna Bieliny, Wólka Bielińska Bukowina Bieliniec Glinianka Dąbrowica Borki Razem RAZEM
 
  OBWÓD 1 2 3 4 5 6 7   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11    
3 Lista nr. 3 - Prawo i Sprawiedliwość                                         1378
1 PODPORA Tomasz 153 158 28 87 83 56 83 648 13 19 9 15 31 5 2 3 0 1 6 104 752
2 BRONKIEWICZ Janusz Marcin 0 0 0 0 0 0 0 0 136 24 6 3 5 15 0 6 12 1 7 215 215
3 POKORA Elżbieta 1 2 6 1 0 0 0 10 5 4 6 4 7 3 0 4 11 1 0 45 55
4 NIEMIEC Sławomir 1 0 0 0 0 1 1 3 3 6 1 5 1 9 1 1 2 21 1 51 54
5 ŚLUSARCZYK Halina 12 1 3 11 2 2 1 32 0 2 1 3 4 6 1 2 1 0 0 20 52
6 MAŚLACH Bogdan 6 49 3 3 0 2 9 72 0 3 0 0 0 0 0 1 0 0 0 4 76
7 PUK Marta Anna 0 0 1 0 1 0 0 2 3 5 2 0 2 28 1 12 1 1 0 55 57
8 DĄBEK Janusz 0 0 5 0 2 1 1 9 70 11 1 6 2 4 1 1 7 5 0 108 117
17 Lista nr  17 —   KWW "Ponad Podziałami" 872
1 KOZA Franciszek 3 0 1 0 0 0 0 4 8 3 0 64 0 0 3 25 1 0 8 112 116
2 SKIBA Halina Barbara 0 0 0 0 0 0 0 0 30 12 0 7 4 2 1 0 4 0 5 65 65
3 WOJTAK Bogusław Mariusz 0 0 0 1 0 0 0 1 8 46 1 1 1 3 0 1 0 0 0 61 62
4 BUDZYŃSKA Agnieszka Beata 0 2 0 0 0 0 0 2 3 2 1 3 129 0 0 0 0 2 0 140 142
5 ZAWROTNIAK Witold 0 0 0 0 4 10 0 14 0 6 0 6 2 0 0 2 0 1 44 61 75
6 WOŁOSZYN Karol Wojciech 0 4 0 1 6 0 9 20 22 114 22 9 2 5 0 3 16 6 0 199 219
7 ZIĘBA Bożena 1 4 0 0 0 0 1 6 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 2 8
8 KOTUŁA Jerzy Henryk 0 0 0 0 1 0 0 1 6 2 0 0 0 147 25 2 2 0 0 184 185
18 Lista nr  18 —   KWW Niżański Blok Wyborczy 642
1 LACH Zbigniew Tadeusz 49 17 21 6 37 54 24 208 26 31 9 5 7 14 7 4 10 7 11 131 339
2 OLSZÓWKA Elżbieta Barbara 1 2 4 0 0 0 4 11 17 13 5 49 7 1 0 0 1 17 13 123 134
3 DWORAK Zenon Stanisław 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 60 0 0 0 0 0 0 0 0 64 64
4 GRZYWACZ Wiesław 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 49 0 0 50 50
5 GREBER Bronisława 0 0 0 0 0 0 0 0 8 2 0 0 0 0 0 0 0 1 0 11 11
6 WRAGA Anna 4 0 3 0 4 0 7 18 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 19
7 WOŁOSZYN Fabian 0 2 0 0 0 0 1 3 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 1 3 6
8 PUSKARCZYK Jan Marcin 0 0 0 0 0 0 0 0 13 4 1 0 0 0 0 1 0 0 0 19 19
19 Lista nr  19 —   KWW Razem 449
1 PRACOWNIK Teresa Jadwiga 0 0 0 0 0 0 1 1 94 30 5 9 8 5 4 4 4 6 0 169 170
2 FLIS Franciszek 1 0 2 3 3 0 2 11 0 3 3 1 28 0 0 0 0 1 0 36 47
3 SZEMPRUCH Elżbieta Anna 0 0 1 0 0 0 0 1 5 28 2 1 0 1 1 2 0 2 0 42 43
4 GORCZYCA Zbigniew 37 4 0 5 12 3 6 67 0 1 0 1 0 1 0 0 0 0 0 3 70
5 GRZESIAK Halina 0 1 0 0 0 0 0 1 5 1 0 0 2 32 2 0 0 0 0 42 43
6 BIELAK Łukasz Piotr 1 12 0 0 0 0 0 13 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 13
7 KUTYŁA Robert Michał 0 1 0 1 0 0 17 19 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 2 21
8 KAPUŚCIŃSKI Gustaw 0 0 0 0 0 1 0 1 2 3 34 0 2 0 0 0 0 0 0 41 42
20 Lista nr  20 —   KWW Wspólny Powiat 405
1 KOSIOR Jan 0 0 0 0 0 0 0 0 32 34 14 60 0 8 2 4 6 1 11 172 172
2 KUBASIEWICZ Justyna Janina 11 42 1 2 1 1 9 67 2 0 0 1 2 0 0 0 1 0 0 6 73
3 DZIECHCIARZ Józef Wojciech 6 0 6 3 4 0 0 19 3 4 0 14 22 0 0 0 0 5 3 51 70
4 KISZKA Rafał Krzysztof 0 0 6 1 4 0 1 12 0 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 4 16
5 SKALNA Izabela Anna 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0 0 5 0 0 12 12
6 KŁYZA Janina 10 5 1 0 2 0 0 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 18
7 GŁAZ Ewa 0 1 0 0 0 0 0 1 3 1 0 0 1 2 0 7 0 0 0 14 15
8 PACHLA Jerzy 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0 7 4 0 0 2 6 0 0 29 29
21 Lista nr  21 —   KWW Porozumienie Prawicy w Nisku                                   639
1 KOŃ Maria Barbara 1 0 0 2 2 0 0 5 11 4 2 2 0 52 5 24 16 6 0 122 127
2 KATA Andrzej Stanisław 9 76 5 7 11 6 26 140 0 0 1 0 5 0 0 0 0 0 0 6 146
3 SOBINA Henryka Barbara 0 1 1 0 0 0 0 2 6 0 1 1 0 24 57 1 8 6 0 104 106
4 SMUTEK Grzegorz Józef 2 2 0 20 11 0 4 39 0 0 0 0 1 1 0 0 0 0 2 4 43
5 KOC-GRZYBOWSKA Alicja 1 1 0 0 2 0 4 8 5 58 2 1 1 0 0 0 3 0 1 71 79
6 SZEWC Janusz Tadeusz 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 9 3 46 2 0 0 61 61
7 GRZĄŚKO Krystyna 2 0 0 0 0 20 1 23 0 0 0 7 1 0 0 0 0 0 1 9 32
8 SAGAN Stanisław 0 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 43 0 0 0 0 1 0 44 45
22 Lista nr  22 —   KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze                               691
1 SIEK Henryk Tadeusz 118 24 24 72 42 16 11 307 3 3 6 0 13 3 0 0 2 19 3 52 359
2 JANIEC Jacek 0 0 0 0 0 0 0 0 7 6 2 2 46 2 1 0 4 0 0 70 70
3 WALCZAK Józef Franciszek 13 1 3 13 29 1 9 69 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 7 8 77
4 SZOJA Ewa Maria 0 0 0 0 0 0 0 0 20 7 0 3 0 0 2 0 0 0 0 32 32
5 PCHEŁKA Elżbieta 0 0 1 0 1 0 17 19 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 19
6 BRZOZOWSKI Tadeusz Ignacy 0 0 0 0 0 0 1 1 17 6 0 3 6 5 2 8 5 27 0 79 80
7 KRUK Justyna Maria 4 0 10 0 5 0 0 19 0 0 0 3 8 0 0 0 0 0 0 11 30
8 KOWALSKA Anna 1 0 0 0 0 0 0 1 5 1 0 1 0 12 1 3 0 0 0 23 24

Jak widzimy, najwięcej głosów z gminy Jarocin zdobyli: Tomasz Podpora (752), Henryk Siek (359), Zbigniew Lach(339)  i Kata Andrzej (146).  Radnym powiatowym z Gminy Jarocin został Tomasz Podpora i  Henryk Siek.  Dwaj pozostali to mieszkańcy gminy Ulanów: Bronkiewicz Janusz(215) i Karol Wołoszyn(219). 


Do Województwa;

 

  Gmina Jarocin - Sejmik Województwa Podkarpackiego - 2014  
  OKREG NR 3 Jarocin    
  Lp.-Kandydat Jarocin Domostawa Katy Golce Majdan Golcz. Mostki Szyperki Zdziary Razem  
  Razem na listę
  OBWÓD 1 2 3 4 5 6 7    
  Lista nr  1 —   Komitet Wyborczy PSL               334
1 STĘPIEŃ Władysław Piotr 44 32 11 8 15 12 7 129  
2 WRÓBEL Elżbieta Stanisława 7 8 6 11 2 0 5 39  
3 KOŚCIELNY Stanisław 3 7 4 4 3 1 4 26  
4 FLORAS-SUDUŁ Barbara 2 12 0 4 0 1 4 23  
5 CHWAŁEK Arkadiusz Jan 1 1 0 0 1 0 0 3  
6 BUCZEK Zbigniew 1 5 1 3 0 3 3 16  
7 LASKOWSKI Zbigniew 12 7 2 3 4 1 3 32  
8 SZLACHETKA Grażyna 3 2 0 1 4 0 3 13  
9 MAŁEK Roman 10 6 3 3 6 1 4 33  
10 MISIEWSKA Beata Teresa 7 4 0 0 6 0 3 20  
  Lista nr  3 —   KW Prawo i Sprawiedliwość 890
1 NADBEREŻNY Lucjusz 31 15 9 18 10 9 18 110  
2 DRAUS Ewa Maria 0 1 2 0 1 2 1 7  
3 KACZMAREK Andrzej Adam 5 4 2 3 3 2 1 20  
4 ROMANIUK Bogdan Piotr 25 1 0 18 14 16 8 82  
5 BŁĄDEK Lidia 100 168 45 53 107 49 57 579  
6 FRĄCZEK Tadeusz 16 2 3 22 1 3 7 54  
7 SAMOŁYK Genowefa 0 0 0 0 0 1 0 1  
8 PYRKOSZ Jan 1 0 2 2 1 1 2 9  
9 MAZUR Marek 4 3 1 2 2 1 10 23  
10 HARA-PAŁKOWSKA Monika 1 1 1 0 2 0 0 5  
  Lista nr  4 —   KW Platforma Obywatelska RP 198
1 KOŁEK Iwona 4 16 3 3 8 5 5