KGW Golce na Dożynkach Województwódzkich
Dodane przez podpora dnia September 15 2020 14:22:11
W Konkursie Powiatowym na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2020" wieniec dożynkowy wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Golcach zdobył I miejsce i uzyskał nagrodę publiczności. Wieniec reprezentował Powiat Niżański podczas XX Dożynek Województwa Podkarpackiego, które odbyły się w dniu 13 września 2020 r. w Zawadzie k. Dębicy.
W delegacji Powiatu brali udział: Momot Anna, Kiszka Irena, Pęk Jadwiga, Andres Anna, Kiszka Jerzy reprezentujący Koło Gospodyń Wiejskich w Golcach oraz Tomasz Podpora Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego.
Tegoroczne święto plonów na Podkarpaciu było połączone z uroczystościami jubileuszowymi 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Sanktuarium w Zawadzie. Uroczystej eucharystii przewodniczył Kardynał Stanisław Dziwisz. We mszy oraz w dożynkowych obrzędach wzięła udział Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Możliwość uczestnictwa w tak podniosłej uroczystości i w tak pięknej scenerii, to ogromny zaszczyt i powód do dumy. Składamy serdeczne gratulacje dla Koła Gospodyń Wiejskich w Golcach i życzymy dalszych sukcesów.
Rozszerzona zawarto newsa