Piknik w Katach - 2017
Dodane przez podpora dnia August 31 2017 21:37:06
W niedzielę 27 sierpnia 2017 r. w Katach na terenach rekreacyjnych odbył się organizowany przez chór „Regina Poloniae" piknik „Śpiewaj i baw się razem z nami”. Impreza ta była podsumowaniem inicjatywy finansowanej ze środków projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

W ramach tego projektu w świetlicy wiejskiej w Katach przez 10 tygodni pod kierunkiem Pani Anny Samotyja odbywały się próby śpiewu. Zakupione zostały także mikrofony, statywy na mikrofony i pulpit do nut. Zwieńczeniem tego działania był piknik dla mieszkańców Gminy Jarocin. Imprezę rozpoczął występ chóru, który zaprezentował repertuar złożony z polskich piosenek. W dalszej części wszyscy przenieśli się do świetlicy, gdzie był przygotowany poczęstunek. W trakcie wspólnej zabawy odbyły się występy karaoke, wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych przy akordeonowym wsparciu Pana Zbigniewa Samotyji. Wszyscy świetnie się bawili, nie zabrakło także tańców.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej znakomitej imprezy: Panu Tomaszowi Podporze za oprawę informatyczną, Pani Justynie Kubasiewicz za pomoc przy opracowaniu wniosku. Szczególne podziękowania należą się Pani Anii Samotyja za ogromną pracę z chórem a także zaangażowanie przy organizacji pikniku. Wspólna zabawa, integracja lokalnej społeczności świadczą o tym, że jest zapotrzebowanie na takie inicjatywy. Zapraszamy chętnych do wspólnego działania.

Koordynator projektu: Bogusław Iskra

GALERIA


Rozszerzona zawarto newsa