Mammobus odwiedził gminę Jarocin
Dodane przez podpora dnia March 06 2009 12:10:40
Mieszkanki naszej gminy mogły wykonać bezpłatne badania piersi.

W dniu 06 marca 2009 r. w godzinach od 9,00 do 17,00 w cytomammobusie ustawionym na placu Zespołu Szkół w Jarocinie mieszkanki gminy Jarocin maja możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Bezpłatna badania mammograficzne są dostępne dla kobiet w przedziale wiekowym 50 - 69 lat natomiast badania cytologiczne dla kobiet w przedziale wiekowym 25 do 59 lat. Badania są prowadzine przez NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS "Życie" z Mielca we współpracy z urzedem gminy w Jarocinie.


Rozszerzona zawarto newsa
Mieszkanki naszej gminy mogły wykonać bezpłatne badania piersi.

W dniu 06 marca 2009 r. w godzinach od 9,00 do 17,00 w cytomammobusie ustawionym na placu Zespołu Szkół w Jarocinie mieszkanki gminy Jarocin maja możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Bezpłatna badania mammograficzne są dostępne dla kobiet w przedziale wiekowym 50 - 69 lat natomiast badania cytologiczne dla kobiet w przedziale wiekowym 25 do 59 lat. Badania są prowadzine przez NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS "Życie" z Mielca we współpracy z urzedem gminy w Jarocinie. Do zadań urzędu należało wykonanie i sfinansowanie:

  • rozpowszechnienie informacji o badaniach ( imienne zaproszenia, ulotki, plakaty, informacja dla proboszczów do odczytania w kościołach)
  • przetransportowanie cytomammobusu z Ulanowa do Jarocina
  • pomoc pracownika UG w sprawnej rejestracji uczestniczek badań
  • wydawanie wyników badań

    Do godziny 14 - tej wykonano 50 badań mammograficznych i 31 cytologicznych. Podobne badanie przez w/w Fundację na terenie gminy Jarocin były przeprowadzane w 2005 r.