Wkrótce otwarcie sezonu letniego
Dodane przez podpora dnia May 29 2012 14:39:49
Wkrótce otwarcie sezonu letniego nad jarocińskim zalewem

Trwają przygotowania do imprezy pn. „Festyn – Powitanie lata w Jarocinie”. Impreza dofinansowana jest ze środków Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”. Jej głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin. Współorganizatorem imprezy jest GOKSTiR i Urząd Gminy w Jarocinie. Podczas imprezy oficjalnie zostaną oddane do użytku wiaty turystyczne dofinansowane z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i otwarte kąpielisko przy zbiorniku wodnym wybudowanym przy udziale środków finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.


Rozszerzona zawarto newsa

Trwają przygotowania do imprezy pn. „Festyn – Powitanie lata w Jarocinie”. Impreza dofinansowana jest ze środków Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”. Jej głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin. Współorganizatorem imprezy jest GOKSTiR i Urząd Gminy w Jarocinie.

Podczas imprezy oficjalnie zostaną oddane do użytku wiaty turystyczne dofinansowane z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i otwarte kąpielisko przy zbiorniku wodnym wybudowanym przy udziale środków finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Głównym celem imprezy będzie promowanie obszaru LGD i zapewnienie możliwości atrakcyjnego spędzania czasu mieszkańcom i odwiedzającym gminę turystom. Impreza odbędzie się 24 czerwca 2012 r. koło zalewu w Jarocinie. Przewidziano wiele atrakcji. Będą między innymi występy muzyczne, zabawy sportowe i rekreacyjne, konkursy i zabawa taneczna. Szczegóły już niebawem.

Zdradzimy tylko, że ważną częścią imprezy będą obrzędy związane z obchodami NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ. W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji trwają już przygotowania do imprezy. Na cotygodniowych, piątkowych zajęciach plastyczno-manualnych młodzież i dzieci przygotowują bajeczną scenografię – na zdjęciach widać, że praca wre!