Strona Główna - Galeria
O Gminie
Aktualności
Zaproszenie
Herb
Położenie i Mapa
 Menu rozwijane2
Walory Środowiska

- Flora
- Fauna

Rys historyczny
Dążenia
Samorząd
Gospodarka
Sołectwa
Warto zobaczyć

Reklama

Praca w Wojsku

Sztafeta

Dane teleadresowe
Urząd Gminy w Jarocinie
Jarocin 159
37-405 Jarocin
woj. podkarpackie


Kontakt:
Sekretariat
tel. 15 871-31-41
tel. 15 871-31-13
fax. 15 871-31-38

Sekretarz:
tel. 15 871-33-93

Skarbnik
tel. 15 871-31-37

USC Jarocin
tel. 15 871-31-40
e-mail: jarocin@kki.pl
Skype: ugjarocin

Rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
77 9434 1025 2006 1691 5102 0001

Gmina Jarocin
NIP 602 00 18 288
REGON 830409399

Godziny pracy:
Poniedziałek, Środa, Czwartek, Piątek
od 7:00 do 15:00
Wtorek
od 8:00 do 16:00

Dożynki Powiatu Niżańskiego Jarocin 2017
dzialalnosc20 sierpnia nad zalewem w Jarocinie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2017, impreza dziękczynna za ukończenie owocnych żniw i prac polowych.
Ceremonie dożynkowe rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym w Jarocinie, gdzie poświęcone zostały wieńce, wykonane ze zbiorów rolników z powiatu niżańskiego. Ze względu na fatalne warunki pogodowe wieńce dożynkowe pozostały w jarocińskiej świątyni, zrezygnowano także z uroczystego przemarszu w korowodzie na plac imprezy. Przed rozpoczęciem części oficjalnej na placu imprezy zaprezentował się zespół Mażoretek z NCK „Sokół” w Nisku razem z Orkiestrą Dętą z Zarzecza. Po tej prezentacji przybyłych gości powitał Starosta Niżański – Robert Bednarz, Wójt Gminy Jarocin – Zbigniew Walczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego – Janusz Nawrocki. Następnie, zgodnie z obyczajem, Starostowie Dożynek, pani Barbara Fila i pan Józef Walczak, przekazali organizatorom chleb, a przedstawiciele władz samorządów lokalnych podzielili się chlebem z uczestnikami imprezy. W czasie poczęstunku publiczności z okolicznościowymi pieśniami wystąpił jarociński zespół „Jargocianie”. Po zakończeniu „ceremonii chleba” na scenie rozpoczęły się prezentacje dorobku artystycznego Gmin Powiatu Niżańskiego. Kolejno występował Zespół „Exciter” z Gminy Harasiuki, Kapela Ludowa „Jeżowianie” z Gminy Jeżowe, Kapela Flisacka z Gminy i Miasta Ulanów, dziewczęta prezentujące kolekcję wiklinowej mody (przy akompaniamencie Alberta Bujaka) z Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, grupa wokalna z GOK w Krzeszowie, Zespół Pieśni i Tańca Racławice z Gminy i Miasta Nisko, Młodzieżowy Zespół Folkowy „Janki” z Jarocina.
W trakcie imprezy przeprowadzono Konkurs na Wieniec Dożynkowy, I Powiatowy Konkurs na Produkt Tradycyjny Powiatu Niżańskiego, Konkurs kulinarny na Chleb Domowy i Smarowidło do Chleba oraz Quiz Wiedzy o Województwie Podkarpackim i Powiecie Niżańskim. W przerwie między występami nagrodzeni zostali laureaci konkursów, a także najzdolniejsi uczniowie i najlepsi rolnicy z Powiatu Niżańskiego. Nagrodę z rąk Starosty Niżańskiego i Wójta Gminy Jarocin otrzymała mieszkanka naszej gminy Alicja Łazowska. Wyróżnionym rolnikiem z naszej gminy był pan Michał Wnuk.
Na placu imprezy znajdowało się wiele interesujących i barwnych stoisk promocyjnych. Gościliśmy reprezentacje siedmiu gmin powiatu niżańskiego, stoiska lokalnych artystów i rękodzielników, stoisko koła łowieckiego „Gawra” z Rudnika nad Sanem, stoisko pszczelarskie Stowarzyszenia „Wójczyc” z Jeżowego, stoisko Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, stoiska i wystawy służb mundurowych – Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Nisku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku, 16 Tczewskiego Batalionu Saperów, 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. Gościli także reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Stoiska promocyjne i informacyjne zaprezentował także KRUS, ODR i ARMiR z Niska oraz firmy, które zdecydowały się wspomóc finansowo organizację imprezy. We wspomnianych stoiskach reprezentacji gmin znalazły się prezentacje lokalnych specjałów kulinarnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia oraz prezentacje dorobku kulturalnego ośrodków kultury.
Jeżeli chodzi o reprezentację gminy Jarocin przez grupy wieńcowe, to w tym roku reprezentowały nas aż cztery grupy: „Mostki – Podpory”, „Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Majdan Golczański”, „Jarocin gmina Jarocin” oraz „Szyperki gmina Jarocin”.
Mimo, że przez cały dzień padał deszcz, było wietrznie i chłodno, każdy kto zdobył się w niedzielę na wyjście z domu i odwiedziny nad zalewem w Jarocinie z pewnością nie wyszedł rozczarowany. Najwytrwalsi goście doczekali się wieczornego koncertu gwiazdy. Energetyczny koncert dała dla nas Halina Mlynkova – polska piosenkarka będąca w latach 1998-2003 wokalistką zespołu „Brathanki”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za to, że byli w tym dniu z nami, że znieśli trud i niedogodności spowodowane przez zawirowania meteorologiczne. Dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy, osobom i instytucjom, które wsparły nas organizacyjnie.
podpora dnia August 31 2017 06:02:07 · Drukuj
Państwo Jarocin
Idea

 Menu rozwijane2
Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin

- Historia
- Władze
- Statut
- Dane
- Kontakt


Działalność

 Menu rozwijane2
 Menu rozwijane2
Biegi Zwycięstwa nad bolszewikami

IDEA
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012


Pismo - Państwo Jarocin
Kultura i Sport
Inne
Galeria

Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?