Strona Główna - Galeria
O Gminie
Aktualności
Zaproszenie
Herb
Położenie i Mapa
 Menu rozwijane2
Walory Środowiska

- Flora
- Fauna

Rys historyczny
Dążenia
Samorząd
Gospodarka
Sołectwa
Warto zobaczyć

Reklama

Praca w Wojsku

Sztafeta

Dane teleadresowe
Urząd Gminy w Jarocinie
Jarocin 159
37-405 Jarocin
woj. podkarpackie


Kontakt:
Sekretariat
tel. 15 871-31-41
tel. 15 871-31-13
fax. 15 871-31-38

Sekretarz:
tel. 15 871-33-93

Skarbnik
tel. 15 871-31-37

USC Jarocin
tel. 15 871-31-40
e-mail: jarocin@kki.pl
Skype: ugjarocin

Rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
77 9434 1025 2006 1691 5102 0001

Gmina Jarocin
NIP 602 00 18 288
REGON 830409399

Godziny pracy:
Poniedziałek, Środa, Czwartek, Piątek
od 7:00 do 15:00
Wtorek
od 8:00 do 16:00

POWITALIŚMY LATO W JAROCINIE
dzialalnoscZa nami pierwsza plenerowa impreza w tym roku. „Festyn – Powitanie lata w Jarocinie” odbył się 24 czerwca na terenach rekreacyjnych koło naszego nowego zalewu w Jarocinie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie oraz Urząd Gminy w Jarocinie. Impreza została dofinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej. Podczas imprezy oficjalnie oddano do użytku nowe wiaty turystyczne dofinansowane z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy zbiorniku wodnym, wybudowanym przy udziale środków finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Zbigniew Walczak - Wójt Gminy Jarocin, Kazimierz Bąk – Przewodniczący Rady Gminy Jarocin, Zygmunt Cholewiński – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Sławomir Czwal – Wicestarosta Powiatu Niżańskiego.

Mieszkańcy gminy i przejezdni goście mogli skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Można było posłuchać dobrej muzyki, wziąć udział w licznych zabawach, a także skosztować lokalnych specjałów kulinarnych.

Muzyczną oprawę imprezy zapewnili:
• Solistki ze Zdziar – Karolina Torba, Angela Mulawka, Agnieszka Wołoszyn, Karolina Rosół,
• Zespół wokalny „Niezależni” z GOK w Bojanowie
• Zespół wokalny Zespołu Szkół w Jarocinie,
• Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora, działającego przy GOKSTiR w Jarocinie w składzie: Aniela Olszówka, Krystyna Szabat, Halina Wołoszyn, Stefania Paleń, Maria Ciosmak, Helena Rosa, Stefania Rosa i Andrzej Wałęga
• Zespół „Wieśniarki Regionalne” z Cisnej,
• Duet Paweł Czekalski & Marcepan Dzierzgowski,
• Zespół „Ziemia Kanaan”,
• Zespół „Atlantic”.

Na scenie można było podziwiać zespół taneczny „Echo” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie prowadzony przez panią Monikę Nicałek oraz urocze dzieci ze szkoły podstawowej w Domostawie, które brawurowo zatańczyły krakowiaka. Dawkę dobrego humoru zapewnił kabaret „Na Opak” z GOK w Bojanowie.

Na gości czekały stoiska promujące potrawy z terenu LGD oraz wystawy rękodzieła i prac plastycznych. Zobaczyć można było stoisko promujące potrawy kulinarne z terenu Krzeszowa, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa, stoiska Młodych Gospodyń Wiejskich Gminy Jarocin, Stowarzyszenia Przyjaciół Państwa Jarocin i sołectwa Majdan Golczański, a także prezentację miodu przygotowaną przez pana Jana Martynę.
Ponadto obejrzeć można było wystawę rękodzieła i prac plastycznych twórców gminy Jarocin – Ireny Chojnackiej, Wandy Gierłach, Wiesławy Małys, Bożeny Powęski, Joanny Stadnik, Krystyny Szabat, Teresy Weber, Alicji Wołoszyn. Oko cieszyła także plenerowa wystawa batiku pod nazwą „Ptaki i Ptaszki” autorstwa Anity Ryby ze Stalowej Woli i wystawa pod nazwą „Ścieżka życia” autorstwa Pauliny Kary z Niska. Zobaczyć można było także prezentację prac Magdaleny Kary – Sajek z Suszki oraz niezwykłe obuwie wyczarowane przez jej mamę. Duże wrażenie, zwłaszcza na najmłodszych, robiła wystawa bajkowych ryb w rzeczce Gilówce przygotowana przez dzieci i młodzież z kółka rękodzielniczego GOKSTiR w Jarocinie.

To nie koniec atrakcji, jakie czekały na uczestników imprezy. Chętni mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, takich jak konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy, konkurs plastyczny „Leśne Mandale”, a także w grze terenowej „Poszukiwacze kwiatu paproci”, Biegach Sobótkowych, turniej piłki plażowej i zawodach wędkarskich „O złotą rybkę”, przygotowanych przez Stowarzyszenie Przyrodniczo – Wędkarskie z panem Januszem Paskiem na czele.

Dodatkową atrakcją było stoisko, w którym dla chętnych uczestników imprezy pleciono wianki sobótkowe. Spontaniczne warsztaty przeprowadziły panie: Irena Chojnacka, Teresa Weber, Maria Małys, Halina Kania i Krystyna Szabat. Widzów zachwycał pokaz puszczania gigantycznych baniek mydlanych w wykonaniu Rafała i Przemka Zaguły, Mirka Fisa i Pawła Katy, popularnością cieszyły się przewozy bryczką, a także pływanie łodzią po zalewie pod opieką pana Tadeusza Węglińskiego z Jarocina.
Prawdziwą furorę zrobił pokaz jazdy konnej z sobótkowymi pannami na grzbiecie, przygotowany przez Klub Jeździecki Państwa Jarocin. Oprócz tego najmłodsi mogli skorzystać z ogromnych dmuchanych zjeżdżalni i innych zabawek, uczestnicy imprezy korzystali też ze stoiska gastronomicznego.

Atmosferę sobótkowej nocy podkreślały płonące ogniska i panny w białych sukienkach z wiankami na głowach. Specjalnie na noc Świętego Jana dzieci z zespołu tanecznego „Echo”, wolontariuszki i Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora z GOKSTiR przygotowały inscenizację sobótkową. Dziewczynki, otoczone panienkami w bieli z pochodniami w dłoniach, zatańczyły układ taneczny, a potem rzucały wianki do Gilówki. Inscenizacji towarzyszyły pieśni ludowe zaśpiewane acapella przez członków Zespołu z Klubu Seniora. Warto dodać, że specjalnie na tę okazję Zespół przygotował i wykonał pieśń o rzece Gilówce.

Dużą niespodzianką, skrzętnie ukrywaną prawie do końca imprezy, był taniec ognia na wyspie. Przygotowała go powstająca grupa tańca ognia z Dawidem Żakem z Jarocina na czele oraz grupa wspaniałych wolontariuszek GOKSTiR w Jarocinie. Magiczny pokaz tańca ognia zakończyło puszczanie latających lampionów.

Ostatnim punktem imprezy był festyn w nowej altanie tanecznej, która specjalnie na ten wieczór, za sprawą kolorowych lampionów wykonanych przez dzieci na zajęciach plastycznych w GOKSTiR, zyskała zupełnie nowe oblicze. Do tańca porwał mieszkańców zespół „Atlantic”. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, że impreza mogła dojść do skutku. Serdecznie podziękowania należą się pracownikom GOKSTiR, ich rodzinom i bliskim oraz wspaniałym wolontariuszom - chłopcom i dziewczętom, którzy wykonali tak ogromną pracę, że nie sposób tego opisać w krótkich słowach. Dziękujemy również paniom z KGW Krzeszów, wszystkim zespołom i członkom grup prezentującym swoje umiejętności podczas imprezy, paniom z kółka hafciarskiego GOKSTiR, członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Państwa Jarocin, paniom, które prowadziły warsztaty plecienia wianków, reprezentacji sołectwa Majdan Golczański, nauczycielom Zespołu Szkół w Jarocinie za przygotowanie zawodów sportowych, Stowarzyszeniu Przyrodniczo – Wędkarskiemu za przygotowanie zawodów wędkarskich, Strażakom z OSP w Jarocinie za pomoc w utrzymaniu porządku. Dziękujemy też wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach do imprezy, w tym w szczególności panu Wójtowi – Zbigniewowi Walczakowi, Zastępcy Wójta - panu Andrzejowi Kata, Przewodniczącemu Rady Gminy – panu Kazimierzowi Bąkowi i Prezesowi GZK – panu Januszowi Siembidzie i jego pracownikom. Głęboko wdzięczni jesteśmy także osobom, które nieodpłatnie wykonały dla nas pracę. Szczególnie dziękujemy Danucie Bar za poprowadzenie imprezy, Danielowi Sikorze za wykonanie instalacji elektrycznej pod lampiony, Sławkowi Butrynowi z firmy PRINTX za wykonanie baneru reklamowego, Agnieszce Sobolewskiej i Beacie Jurek za przeprowadzenie konkursu plastycznego, Szymonowi Kutyle za wycięcie ryb do dekoracji rzeczki, Janowi Kutyle za wszechstronną pomoc, w tym także za obsługę fotograficzną wydarzenia, Marcepanowi Dzierzgowskiemu za pomoc w przygotowaniu, realizacji i pracach porządkowych po imprezie. Podziękowania za szczególne zaangażowanie należą się także Justynie Kubasiewicz i jej przyjaciołom oraz Tomkowi Podpora.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej imprezy i serdecznie zapraszamy na kolejną jej edycję w przyszłym roku!!!

GALERIA ZDJĘÆ

podpora dnia July 02 2012 13:05:29 · Drukuj
Państwo Jarocin
Idea

 Menu rozwijane2
Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin

- Historia
- Władze
- Statut
- Dane
- Kontakt


Działalność

 Menu rozwijane2
 Menu rozwijane2
Biegi Zwycięstwa nad bolszewikami

IDEA
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012


Pismo - Państwo Jarocin
Kultura i Sport
Inne
Galeria

Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?