Strona Główna - Galeria
O Gminie
Aktualności
Zaproszenie
Herb
Położenie i Mapa
Menu rozwijane2
Walory rodowiska

- Flora
- Fauna

Rys historyczny
Dążenia
Samorząd
Gospodarka
Sołectwa
Warto zobaczyć

Reklama

Praca w Wojsku

Sztafeta

Dane teleadresowe
Urząd Gminy w Jarocinie
Jarocin 159
37-405 Jarocin
woj. podkarpackie


Kontakt:
Sekretariat
tel. 15 871-31-41
tel. 15 871-31-13
fax. 15 871-31-38

Sekretarz:
tel. 15 871-33-93

Skarbnik
tel. 15 871-31-37

USC Jarocin
tel. 15 871-31-40
e-mail: jarocin@kki.pl
Skype: ugjarocin

Rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
77 9434 1025 2006 1691 5102 0001

Gmina Jarocin
NIP 602 00 18 288
REGON 830409399

Godziny pracy:
Poniedziałek, Środa, Czwartek, Piątek
od 7:00 do 15:00
Wtorek
od 8:00 do 16:00

DOŻYNKI POWIATOWE ULANÓW 2016
W niedzielę 21 sierpnia 2016 r. w Ulanowie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego. Ta uroczystość była podziękowaniem dla rolników za ciężką pracę i dziękczynieniem za zebrane plony. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie piękny korowód dożynkowy z siedemnastoma wieńcami przemaszerował ulicami Ulanowa na stadion Retman, gdzie miało miejsce dalsze świętowanie. Podczas dożynek na scenie przeplatały się prezentacje poszczególnych gmin powiatu niżańskiego z konkursami i wręczeniami nagród. I tak nagrodzono najlepszego ucznia z gminy Jarocin Jakuba Pęka z Jarocina. Nagrodę dla pracownika kultury otrzymała Pani Jolanta Rzekęć, starszy kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Pan Mariusz Mika z Majdanu Golczańskiego odebrał nagrodę za działalność rolniczą. Naszą gminę reprezentowali członkowie Klubu Seniora z uplecionym przez panie Henrykę Haider i Krystynę Oleksak wieńcem dożynkowym, zespół „Janki” oraz poczet sztandarowy OSP Domostawa. Uczestnicy dożynek mogli spróbować swoich sił w konkursie „cięci piłą moja –twoja” oraz mieleniu zboża w żarnach.

podpora dnia August 29 2016 07:39:32 · Drukuj
BIEGI ZWYCIĘSTWA NAD BOLSZEWIKAMI 2016
dzialalnoscW poniedziałek 15 sierpnia 2016 r. jak co roku odbyła się impreza sportowa BIEGI ZWYCIĘSTWA NAD BOLSZEWIKAMI „GOŃ BOLSZEWIKA GOŃ”. W biegu głównym wzięło udział 69 biegaczy, natomiast w biegach młodzieżowych 111 uczestników. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, które na mecie w biegu głównym wręczał Wójt gminy Jarocin Zbigniew Walczak. W tym roku nagrody pieniężne w biegu głównym zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin z darowizn wpłaconych przez Zbigniewa Walczaka. Najmłodszym uczestnikiem biegów młodzieżowych był Oskar Krawiec (3 lata), a najstarszym uczestnikiem biegu głównego był pan Zbigniew Paszkiewicz (85 lat). W postać bolszewika, którego biegacze pogonili znakomicie wcielił się pan Tadeusz Góreczny. O oprawę artystyczną imprezy zadbał zespół MILEJ oraz Natalia Sobiło.

podpora dnia August 29 2016 07:37:55 · Czytaj wicej · 384 Czyta · Drukuj
SPOTKANIA RODZINNE W PAŃSTWIE JAROCIN 2016
dzialalnoscPodczas długiego sierpniowego weekendu na terenie rekreacyjnym przy zalewie w Jarocinie po raz osiemnasty zorganizowana została impreza plenerowa „Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin„.
Organizatorzy czyli Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin oraz Gmina Jarocin zadbali o doskonałą oprawą muzyczną, na scenie wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Cleo, zespół 2 plus 1 oraz Myslovitz, a także reprezentanci gminy Jarocin: zespół folkowy Janki, zespół Jargocianie i soliści z GOKSTiR w Jarocinie. Rockowy koncert dał zespół Erannie, którego członkowie to mieszkańcy gminy Jarocin i Zarzecza. Poza ucztą duchową można było zasmakować potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa Dolnego, Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Majdan Golczański oraz Stowarzyszenie Przyszłość Dąbrówki, a także obejrzeć wyroby rękodzielnicze, obrazy oraz militaria prezentowane przez stowarzyszenie Ocalić od zapomnienia.
Podczas imprezy rozegrany został turniej piłki plażowej, w którym wygrał duet Rafał Hasiak, Arek Bazan oraz konkurs pilarzy, w którym zwyciężyli Jan Siembida i Jan Król. Sponsorem nagród w turnieju plażówki była firma OSM Stalowa Wola, a w zawodach pilarzy firma Pollas dealer Husqvarny. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowane zostały dwa bloki zabaw przy scenie plenerowej, a także wesołe miasteczko. Podczas tegorocznych Spotkań Rodzinnych pierwszy raz w historii zostały wręczone Złote Wiewiórki nagrody Wójta Gminy Jarocin Zbigniewa Walczaka przyznawane za zasługi w sferze kultury, sportu, promocji i rozwoju Gminy Jarocin. Akty nadania i pamiątkowe statuetki otrzymali Danuta Urbanik (statuetkę odbierała mama naszej reprezentantki na igrzyskach w Rio de Janeiro), zespołu Jargocianie, Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin, Katarzyna Pliszka i zespół Janki.

GALERIA_13_sierpnia_2016

GALERIA_14_sierpnia_2016

podpora dnia August 29 2016 07:21:20 · Drukuj
Zaproś kominiarza
Akcja dzięki której Krajowa Izba Kominiarzy Oddział Regionalny Małopolsko-Podkarpacki chce dotrzeć do wszystkich mieszkańców regionu, w tym do mieszkańców gminy Jarocin. Celem akcji jest promocja systematycznego czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz uświadomienie użytkownikom budynków jak istotna jest właściwa konserwacja przewodów kominowych.

„Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.
Każdego roku w Polsce dochodzi do kilku tysięcy pożarów sadzy w kominie. Dla porównania w 2010 roku było ich 7538, a w 2014 roku 9422. Między 1 września 2015 roku a 27 stycznia 2016 roku doszło do 2660 zdarzeń z dwutlenkiem węgla, 1539 osób zostało poszkodowanych, a 36 zmarło. Prawidłowo wykonany komin, z certyfikowanych materiałów, regularnie i właściwie konserwowany, będzie bezpiecznie służyć przez dziesięciolecia.
Aby tak właśnie było, należy systematycznie, zgodnie z przepisami, czyścić przewody kominowe od palenisk opalanych paliwem stałym (węglem, drewnem) co 3 miesiące, gazem lub olejem co 6 miesięcy, a przewody wentylacyjne raz w roku. Prace te powinien wykonywać wykwalifikowany kominiarz. Kontrola przewodów kominowych to kolejny, niezwykle istotny element bezpiecznego użytkowania kominów. Powinna zostać przeprowadzona co najmniej raz w roku przez mistrza kominiarskiego. Dla zdrowia mieszkańców i ich dobrego samopoczucia potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy. A taki stan osiągniemy poprzez terminowe wykonywanie powyższych usług kominiarskich.
Dla zdrowia Twojej rodziny
Potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy.
Szczęście samo się nie zdarza
Zatem zaproś kominiarza!”

Akcję propaguje: Prezes Oddziału Wiesław Zabawa, Krajowa Izba Kominiarzy
Oddział Regionalny Małopolsko-Podkarpacki, (33-100 Tarnów, ul Ujejskiego 24,telefon 531-650-650

podpora dnia August 23 2016 14:39:18 · Drukuj
Turniej Tenisa Ziemnego w Katach - 2016
dzialalnoscW dniach 4-7 sierpnia 2016 r. w Katach rozegrano „Turniej Tenisa Ziemnego”. Turniej organizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin we współpracy z Gminą Jarocin i GOKSTiR w Jarocinie. W turnieju udział wzięło 8 osób tj.: Tadeusz Czech (Jarocin), Paweł Siek (Jarocin), Zbigniew Barszczyński (Jarocin), Andrzej Kata (Katy), Tadeusz Kata (Katy), Mateusz Czech (Jarocin), Mieczysław Kata (Katy), Adrian Smutek (Jarocin).
Wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce: Adrian Smutek (Jarocin)
II miejsce: Tadeusz Czech (Jarocin)
GRATULUJEMY!!!
podpora dnia August 10 2016 09:42:03 · Drukuj
Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin-2016
dzialalnosc
podpora dnia August 08 2016 07:56:00 · Drukuj
Biegi Zwycięstwa - 2016- Regulamin
dzialalnosc REGULAMIN
podpora dnia August 03 2016 13:09:41 · Drukuj
Ankiety OZE

W związku z przygotowywaniem się Gminy Jarocin do złożenia wniosku do Urzędu Marszałkowskiego na odnawialne źródła energii dla osób prywatnych, właściciele gospodarstw poprzez wypełnienie ankiet zapisywali się na kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne bądź pompy ciepła. Okazuje się, że można także w programie uzyskać dotację na kotły do centralnego ogrzewania na biomasę (pelet). Gdyby w składanym przez gminę wniosku znalazło się kilkadziesiąt kotłowni, to zwiększyłoby to znacznie szanse na uzyskanie dofinansowania. Prosimy więc o rozważenie możliwości zamiany poprzez złożenie nowej ankiety na kotłownię, bądź skorzystanie z możliwości zapisania się na dwa źródła OZE, a więc np. kolektor słoneczny i kotłownię.

Ponadto informujemy, że za przeprowadzenie audytu i przygotowanie projektu na terenie nieruchomości za każde źródło OZE pobierana będzie opłataw wysokości 150 zł. W sytuacji gdy projektant stwierdzi, że dane źródło OZE nie może być zastosowane w danym gospodarstwie, zaproponuje inne. Jeśliw danym gospodarstwie nie będzie warunków na żadne ze źródeł, 50 % wpłaty będzie zwrócone.
Swój udział lub rezygnację z niektórych źródeł można potwierdzić osobiście lub telefoniczne w Urzędzie Gminy w Jarocinie w terminie do 12.08.2016 r.

Wójt Gminy Jarocin
Zbigniew Walczak

Ankieta udziału w projekcie z zakresu dofinansowania KOTŁÓW NA BIOMASĘ

podpora dnia August 01 2016 14:22:34 · Drukuj
Turniej Piłki Siatkowej w Katach - 2016
dzialalnoscW dniu 24 lipca 2016 r. na boiskach sportowych w miejscowości Katy odbył się „Turniej Piłki Siatkowej”. Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin, Gmina Jarocin i GOKSTiR w Jarocinie. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn:Zarzecze (Zarzecze), MATI (Gwoździec),LEŚNIK (Rudnik nad Sanem), Pierwsze Miejsce (Jarocin),FANATYCY (Domostawa/Szwedy).

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: LEŚNIK (Rudnik nad Sanem)
II miejsce: FANATYCY (Domostawa/Szwedy)
III miejsce: MATI (Gwoździec)
IV miejsce: Zarzecze (Zarzecze)
V miejsce: Pierwsze Miejsce (Jarocin)

Najlepszy zawodnik turnieju – Kamil Zastawny (LEŚNIK Rudnik nad Sanem)
GRATULUJEMY!!!

podpora dnia August 01 2016 13:49:38 · Drukuj
Ogłoszenie KRUS
podpora dnia August 01 2016 13:44:26 · Drukuj
Turniej tenisa ziemnego Katy 2016
dzialalnosc
podpora dnia July 28 2016 16:36:35 · Drukuj
Strona 4 z 49 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Państwo Jarocin
Idea

Menu rozwijane2
Stowarzyszenie Przyjaci Pastwa Jarocin

- Historia
- Wadze
- Statut
- Dane
- Kontakt


Działalność

Menu rozwijane2
Menu rozwijane2
Biegi Zwycistwa nad bolszewikami

IDEA
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012


Menu rozwijane2
Klub Jedziecki Pastwa Jarocin

- Aktualnoci
- Wadze
- Statut
- Dane
- Kontakt


Pismo - Państwo Jarocin
Kultura i Sport
Inne
Galeria
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?